AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
پیام دکتر محمد ملکی به مناسبت روز معلم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 15 مهر 1394 ساعت 23:01

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی :  دکتر محمد ملکی، فعال حقوق بشر، نویسنده و اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب در پیامی به مناسبت روز معلم خطاب به معلمان نوشته: بیاییم با بهره گیری از روز جهانی معلم همبستگی خود را هر چه گسترده تر کنیم و در راه احقاق حقوق بشری خویش روز به روز بر اتحادمان با دیگر اقشار جامعه بیفزاییم و در گام نهادن در راه آزادگی، سرمشقی باشیم برای فرزندان مظلوم و استبدادزده وطن عزیزمان ایران

 

متن کامل پیام به شرح ذیل می‌باشد:

 

بسم الحق

پیام یک معلم دردآشنا به همکاران مبارز و دردمند

هموطنان، همکاران، معلمان آزاده و شرافتمند من به نام یک معلم که بیش از پنجاه سال بار این رسالت را بر دوش کشیده ام، روز جهانی معلم را به جامعه معلمان جهان بویژه معلمین آزاده و رنج کشیده ایران که سالهاست از حقوق اولیه و اساسی خویش در تربیت نسلی آزاد اندیش و متفکر و دردآشنا محرومند، و در فقر و محرومیت زیست میکنند، تبریک میگویم.

معلم رسالتی سنگین و آسمانی بر دوش دارد. معلم در همان راهی قدم برمی دارد که رسولان گام نهادند. معلم آینده ساز است و خالق انسانیت انسان.

همکاران عزیز من؛ بیاییم با بهره گیری از روز جهانی معلم همبستگی خود را هر چه گسترده تر کنیم و در راه احقاق حقوق بشری خویش روز به روز بر اتحادمان با دیگر اقشار جامعه بیفزاییم و در گام نهادن در راه آزادگی، سرمشقی باشیم برای فرزندان مظلوم و استبدادزده وطن عزیزمان ایران.

همبستگی رمز پیروزی است. پیروز و سرفراز باد اتحاد معلمان، دانشجویان، دانش آموزان، کارگران، پرستاران، استادان و دیگر اقشار جامعه. پیروز باد رسالت معلم و گرامی باد روز جهانی معلم. همه و در همه جا و به هر ترتیب این روز را ارج بگذاریم.

معلم بازنشسته و فعال حقوق بشر دکتر محمد ملکی