AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
شش ماه بلاتکلیفی یک نوکیش مسیحی در زندان اوین مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
سه شنبه, 05 بهمن 1395 ساعت 23:59

هادی عسگری نوکیش مسیحی در زندان اوین مدت ۵ ماه است که به صورت بلاتکلیف در این زندان نگهداری می شود. درحالی که برای این شهروند تاکنون دادگاهی برگزار نشده از آزادی او با قید وثیقه از طریق تغییر قرار هم ممانعت به عمل می آید.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی به نقل از  خبرگزاری هرانا،  هادی عسگری، نوکیش مسیحی در تاریخ پنجم شهریورماه سال جاری به دلیل شرکت در جلسات کلیسای خانگی بازداشت شد.

آقای عسگری به مدت سه ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی بوده وسلول انفرادی را تجربه کرده است که در مدت ۴۷ روز اول، از هرگونه امکان تماس با خانواده و اطلاع رسانی درباره وضعیت خود نیز محروم مانده.

این نوکیش مسیحی که به بند ۴ زندان اوین منتقل شده، از دریافت وسایل و لباس شخصی از خانواده اش محروم بوده و دیگر زندانیان لباس و وسایل به او داده اند.

آقای عسگری ششمین ماه بازداشت خود را در حالت بلاتکلیفی سپری می کند، هنوز برای او دادگاهی تشکیل نشده و پرونده کماکان در مرحله بازپرسی قرار دارد.

همچنین دادسرا با تغییر قرار بازداشت موقت آقای عسگری به وثیقه که زمینه آزادی موقت او تا زمان پایان دادرسی را فراهم می کند مخالفت کرده است.

لازم به توضیح است مورخ ۵ شهریورماه سال جاری، آقای عسگری به همراه چهار مسیحی و نوکیش دیگر به نامهای رامئیل بت تمرز، امین افشارنادری، محمد دهنوی و امیرسامان دشتی در یک باغ خصوصی در فیروزکوه در هنگام نیایش بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.