AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
سیامک میرزایی در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
یکشنبه, 28 خرداد 1396 ساعت 22:39

به گزارش رسیده از نزدیکان خانواده مهندس سیامک میرزایی، ایشان طی تماس تلفنی اظهار می‌دارند: بعد از تحویل  اظهارات کتبی مبنی بر آغاز اعتصاب غذا در مورخه 1396/3/27 به افسر نگهبانی بند 8 زندان اوین، چند ساعتی بعد رئیس اندرزگاه ایشان را به دفتر خویش فراخوانده و با ادبیات و رفتاری محترمانه، علل روی آوردن به اعتصاب غذا را جویا می‌شود.

سیامک میرزاییبه گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی به نقل از گوناز تی وی، سیامک میرزایی در پاسخ اعمال و افعال غیرقانونی و غیرحقوقی ضابطین قضائی علی‌الخصوص نیروهای وزارت اطلاعات از لحظه بازداشت خویش تا کنون را توضیح و النهایه در آخرین مورد از کارشکنی‌ها، به رفتار غیرحقوقی سیستم قضائی در روند و نحوه رسیدگی به پرونده خویش را مد نظر رئیس زندان اوین قرار می‌دهد.به این مضمون که بعد از تعیین شعبه و زمان رسیدگی به دادگاه تجدید نظر، به دلیل ایجاد نواقص عمدی در پرونده جهت کارشکنی از سوی عوامل نفوذ، ازجمله‌ی اوراق قضائی واصله از دادگاه بدوی ( بهارستان-تهران) اعم از آخرین دفاعیه بازپرسی، آخرین دفاعیه دادگاه بدوی و صورت‌جلسه دادگاه، باوجود درخواست دادگاه تجدید نظر و پیگیری‌های مکرر وکیل محترم پرونده، دادگاه تجدید نظر استان تهران با اعلام اینکه از رسیدگی به پرونده تا رفع نواقصات امتناع خواهد نمود و از طرف دیگر با صدور وثیقه سنگین نامتقارن و نامتعارف 1 میلیارد تومانی و عدم تناسب آن، با به‌اصطلاح بزه ارتکابی، باوجود اعتراضات مکرر قانونی، تا کنون هیچ‌گونه تعدیل و تقلیلی در میزان آن جهت تودیع برای آزادی موقت، واکنش مثبتی صورت نگرفته است.

در این میان رئیس اندرزگاه ضمن تأکید بر پیگیری در جهت حل مسائل مطروحه از سوی آقای میرزایی، البته در چارچوب شرح وظایف زندان و زندانبان و همچنین با اشاره به آخرین بند نگاشته شده در نامه اعلام اعتصاب غذا، مبنی بر انتقال به بند انفرادی در طول جریان اعتصاب، خاطرنشان می‌سازد که طبق اصول داخلی زندان اوین به لحاظ پیشگیری از بروز خطرات محتمل بر وضعیت جسمانی متعصبین از انتقال آن‌ها بر حذر هستند.

مهندس میرزایی در پاسخ ابراز می‌دارند که بنده مصمم به مطالبات مشروع  و قانونی خویش می‌باشم زیرا باگذشت نزدیک به 12 ماه تلاش اعضای خانواده و وکیلم جهت سیر قانونی رسیدگی به پرونده، نه تنها بابی تفاوتی مسئولین قضائی ذی‌ربط  مواجه شده‌ام بلکه در رفتاری کاملاً بهت انگیز اعلام و تظاهر به گم شدن اوراق مذکور می‌نمایند. بنابراین برای خروج از وضعیت بلاتکلیفی روی به اعتصاب غذا آورده و اصرار دارم جهت ثبت و کنترل دقیق اعتصاب غذای خویش به سلول انفرادی منتقل شوم، که در صورت تداوم این روند دست به اقدامات قاطع‌تر و شدیدتری خواهم زد.

لازم به ذکر است، سیامک میرزایی فعال سیاسی ترک(آذری) به مورخه 24 تیر ماه 1395 در شهرستان پارس آباد مغان در محل کارش بازداشت و سپس به بند 209 زندان اوین انتقال داده می‌شود و بعد از گذراند‌ن مراحل بازجویی با تودیع وثیقه سنگین 1 میلیارد تومانی مواجه و تا کنون در بند 8 زندان اوین بسر می‌برد.

این فعال ملی و مدنی ترک (آذری) در مورخه 23 دی ماه 1395 از سوی دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان تهران به ریاست قاضی بهرام حسنی با استناد به ماده 498 ق . م . ا . به تحمل 10 سال حبس تعزیری و با افزون 2 سال مجازات تکمیلی تبعید به شهرستان طبس، رأی مجازات مواجه گشته است.

همچنین، اتهام واهی ناعادلانه، نسبت داده شده به مهندس میرزایی در راستای فعالیت‌های مشروع و قانونی و اساساً به جهت شرکت در مراسم نکوداشت روز جهانی زبان مادری به مورخه 1392 در شهرستان تهران رقم خورده است.

کمتر از یک هفته پیش، سیامک میرزایی با انتشار نامه‌ای سرگشاده به ریاست اندرزگاه شماره 8 ندامتگاه اوین اعلام کرده بود که به جهت کارشکنی‌های مکرر صورت‌ گرفته در روند رسیدگی به پرونده خود تا زمان تخفیف و تعدیل در قرار وثیقه صادره، همچنین تکمیل نواقص پرونده جهت برگزاری دادگاه تجدید نظر از شنبه 27 خرداد 96 دست به اعتصاب غذا خواهد زد.