AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
درخواست پسر “نزار ذکا” از رییس جمهور ایران مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 16 تیر 1396 ساعت 19:18

پسر “نزار ذکا” زندانی لبنانی-آمریکایی در نامه‌ای از حسن روحانی رییس‌جمهور ایران در خواست آزادی پدرش را مطرح کرد. آقای “ذکا” پس از حضور در یک کنفرانس در تهران در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵ به اتهام “جاسوسی” برای آمریکا در ایران بازداشت شده است.

 

با حکم دادگاه انقلاب دو نوکیش مسیحی به ۲۵ سال حبس محکوم شدندبه گزارش  کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی نقل از ایلنا، پسر «نزار ذکا» از حسن روحانی درخواست آزادی پدرش را کرد.

ذکا پس از حضور در یک کنفرانس در تهران در ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵ به اتهام جاسوسی برای آمریکا در ایران بازداشت شده است.

به ادعای روزنامه «دیلی استار» لبنان، ذکا در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۵ (۲۴ شهریور ۱۳۹۴) برای شرکت در یک کنفرانس کارآفرینی به دعوت دولت ایران به تهران سفر کرد.

این روزنامه لبنانی نوشت: “ذکا دعوتنامه‌ای برای شرکت در «دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار» با موضوع «کارآفرینی و اشتغالزایی» دریافت کرده بود. نزار ذکا ۲۴ شهریور به ایران رفت و در تمام برنامه‌ها و میزگردهای همایش شرکت کرد. او همچنین از سخنرانان اصلی این همایش بود”.

دیلی استار نوشت: “اکتبر ۲۰۱۵ روزنامه بیروتی دیلی استار از بازداشت ذکا خبر داد و در اولین تأیید رسمی دولت ایران، در ۳ نوامبر ۲۰۱۵، از صدا و سیمای دولتی ایران گفته شد که ذکا به اتهام جاسوسی برای آمریکا در بازداشت  است”.