AddThis Social Bookmark Button
Untitled Document
بازداشت یک فعال مدنی در سنندج جهت اجرای حکم حبس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
شنبه, 13 آبان 1396 ساعت 01:02

سهراب بهرامی فعال مدنی روز ششم آبان ماه در شهر سنندج جهت اجرای حکم بازداشت و به زندان مرکزی سنندج منتقل شد. نامبرده قبلا در دادگاه انقلاب به چهار سال حکم زندان محکوم شده است.

به گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی با اعلام این خبر افزود، بازداشت این این فعال کُرد همراه با ضرب و شتم ماموران وزارت اطلاعات همراه بوده و به گفته شاهدان عینی جراحاتی به این فعال مدنی نیز وارد شده است.

سهراب بهرامی ۵٧ ساله، متاهل و از جمله فعالان مدنی شهر سنندج است. وی ابتدا در بهمن ماه سال ۱۳۹۳، توسط نیروهای لباس شخصی اداره اطلاعات شهر سنندج بازداشت شد.

نامبره بعد مدتی با قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی بطور موقت آزاد و نهایتا در شعبه یکم دادگاه انقلاب شهر سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام تبلغ علیه نظام و همکاری با یکی از احزاب کردستانی به چهار سال زندان محکوم شد، و نهایتا این حکم در دادگاه تجدیدنظر هم به تایید رسید.

به گفته یکی از اعضای خانواده آقای بهرامی، نامبرده هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم ماموران اطلاعات قرار گرفته و جراحاتی به وی وارد شده است.

همچنین در این مدت خانواده این فعال مدنی همواره از طرف اداره اطلاعات مورد تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته اند. سهراب بهرامی هم اکنون در زندان مرکزی سنندج بسر می برد.